Mehmet Akif Ersoy THY uçağına binemedi: İkinci kez bilet aldı

Habertürk sunucusu Mehmet Akif Ersoy, Türk Hava Yolları’ndan (THY) bilet almasına ve havalimanına zamanında gitmesine rağmen fazla bilet satışından dolayı uçağa binemedi. Bir sonraki uçağa binmek için yeniden bilet almak zorunda kalan Mehmet Akif Ersoy, “İnanılmaz bir sorumluluk” diyerek duruma tepki gösterdi.

THY’nin uçak kapasitesinin yüzde 10 fazlasına bilet satışı yapması uygulamasından dolayı uçağa binemeyen gazeteci Mehmet Akif Ersoy, uçuş saatinden 45 dakika erken gelmesine rağmen check-in yapamadığını ve uçağa binemediğini söyledi.

Paylaştığı video ile yaşadıklarını anlatan Ersoy şunları söyledi:

“THY bu aralar sürekli fazla bilet satışı yapıyor. Tamam, gayet tabii bir durum. Ben havaalanına mesela 45 dakika kala geldim. Check in yapmama hiçbir şekilde izin verilmedi sistem üzerinden, kontrole geldiğimde de uçak dolu olduğu için beni almadılar.

Almadıkları gibi ‘Çözüm ne’ diye sorduğumda da ‘Check in yapmadığınız için (uçağa alamıyoruz)’ dediler. Bana ‘Bir sonraki uçağa tekrar bilet almanız gerekiyor’ dediler.

Yani ben bilet satın alıp zamanında gelmeme rağmen uçağa binemiyorum. ‘Bir sonraki uçağa binebilir miyim’ diye sorduğumda da ‘Hayır, sizi bir sonraki uçağa da alamıyoruz; tekrar bilet almanız gerekiyor’ dediler. İnanılmaz bir sorumsuzluk bu arada.”

Ersoy, devamında da THY’yi Twitter’dan etiketleyerek, “İstanbul’a dönmek durumunda olduğum için, ‘Fazla bilet sattıkları uçağa binemediğimden’ bir sonraki uçuşa fark ödeyerek yeniden bilet aldım. Türk Hava Yolları uygulamanız artık bu şekildeyse bilmek isteriz. Değilse, yaşadığımız durum nedir” diye yazdı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir