AA foto muhabiri Haruf’u darp eden İsrail polisleri açığa alındı

T24 Dış Haberler

Doğu Kudüs’te görev yapan Anadolu Ajansı (AA) foto muhabiri Mustafa Haruf dün görevi başında İsrail güçleri tarafından darp edilmişti. İsrail polisi, Haruf’u darp eden polislerin açığa alındığını duyurdu. 

İsrail polisi, memurların açığa alındığını ve haklarında soruşturma başlatıldığını duyururken yaptığı açıklamada, “Sınır Polisi Komutanlığı bu memurların davranışlarının teşkilatın değerleriyle bağdaşmadığını düşünmektedir” dedi.

İsrail güçleri, 10 haftadır Mescid-i Aksa’da cuma namazı kılınmasına kısıtlama getiriyor. Kısıtlama nedeniyle Mescid-i Aksa yakınlarındaki Vadi el-Cevz Mahallesi yakınlarında toplanarak namaz kılmak isteyen bir grup Filistinliye yönelik İsrail polisi müdahalesinde yaşanan olayda AA foto muhabiri Haruf, ağır şekilde darp edilmişti. 

 

Haruf’un darp edildiği anlara ait olan ve AA tarafından yayımlanan görüntülerde bir polis memurunun Haruf’a silahının kabzasıyla vurduğu, bir başka polis memurunun da Haruf’u ittirdiği görülmüştü. Bir polis memuru Haruf’un vücudunun üzerinde diz çökerken diğer memur ise kafasına defalarca tekme atıyordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir