Kemal Kılıçdaroğlu “Partimize Yönelik İftiralar Üzerine…” Paylaşımıyla Dikkat Çekti!

Eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, X (Twitter) üzerinden yaptığı videolu paylaşımla dikkatleri üzerine çekti. Kılıçdaroğlu’nun ‘Partimize yönelik iftiralar üzerine…’ notuyla yayınlanan videodaki sözleri gündem oldu.

Eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz haftalarda düzenlenen kurultaydan sonra pek çok iddia ile karşı karşıya kalmıştı.

Bunlardan biri, başkent Ankara’da ofis açtığı konuşulan Kılıçdaroğlu’nun CHP’li vekillerin bir kısmı tarafından ziyaret edilmesi ve bu durum parti içerisinde krizlere neden olduğuydu.

Gazeteci İsmail Saymaz, “CHP’liler Kılıçdaroğlu’nun vakfına gidip destek ziyaretinde bulunuyormuş. Bu yapı Özel’i genel başkan olarak görmüyor. Bu da fiili bölünmeyi meydana getirir. Özel’in önlem alması gerekir.” iddiasında bulunmuştu.

CHP’li delegelerden bir kısmının kurultayı mahkemeye taşıyacağı iddiaları da ortaya atıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 7. Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla öne çıktı.

Kılıçdaroğlu, Özgür Özel’in yeni CHP Genel Başkanı seçildiği kurultaydan sonra ortaya atılan iddiaları “art niyetli” olarak değerlendirdi.

Çalışma odasında yeniden kamera karşısına geçen Kılıçdaroğlu, “Partimize yönelik iftiralar üzerine…” notunu düşerek paylaştığı videolu açıklamada şu ifadelere yer verdi:

‘Sevgili Cumhuriyet Halk Partisi ailem, kurultayımızdan sonraki süreç üzerine birkaç şey söylemek istiyorum. Gerek sosyal medya gerekse televizyon programlarında partimizi ve delegelerimizi yıpratmak için parti kültürümüzle asla bağdaşmayan çirkin iftiraları üzülerek takip ediyorum. Muhakkak ki bu kumpaslara yeltenen art niyetli gruplar olmuştur ya da olacaktır.’

“Ama partimizi ve delegelerimizi kimsenin yıpratmasına asla izin vermem. Güzel günlerde görüşmek dileğiyle, sağlıcakla kalın.”

Kemal Kılıçdaroğlu’nun paylaşımı buradan izleyebilirsiniz ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir