Melih Altınok Yalan Haber Yaptığını Kabul Edip Özür Diledi

İETT otobüslerinde mantar yetiştiğine ilişkin yalan haber yapan Sabah yazarı Melih Altınok, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkan Danışmanı Murat Ongun ve okurlarından özür diledi. 

Önceki gün bazı haber siteleri ve haber hesapları, İstanbul’da İETT’ye ait bir otobüste mantar yetiştiği iddiası ile bir videoyu paylaştılar.

İstanbul’da çekildiği iddiası ile paylaşılan görüntüler kısa sürede gündem olurken, o haberin ise yalan olduğu ortaya çıktı.İBB Haber ve eski İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun da iddiaların yalan olduğunu açıkladı.

İETT’ye ait bir otobüste mantar yetiştiği iddiasını yazanların arasına Sabah gazetesi yazarı Melih Altınok da katılmıştı. Melih Altınok, “İETT otobüslerinde mantar yetişiyor” şeklindeki gerçek dışı iddiası nedeniyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkan Danışmanı Murat Ongun ve okurlarından özür diledi.

Altınok, yine iktidar yandaşı ahaber.com.tr’de yayımlanan “Mantarlar İETT otobüsünde değilmiş” başlıklı yazısında, “Evet, medyada sürekli bakımsızlıklarıyla gündeme gelen İBB otobüslerinde mantar bitmesi gözüme çok da sürreal bir iddia gibi görünmemişti. Hayatın doğal akışına uygundu. Görüntüler de tatmin edici seviyede netti. Ben de sorunun vardığı trajikomik seviyeyi çok iyi tasvir ettiğini düşündüğüm için ironik bir yazı yazdım” ifadelerine yer verdi.

‘Seçim süreci yaklaşırken daha dikkatli olmalıydım’ diyen Altınok, ‘Murat Ongun’dan ve okurlarımdan özür diliyorum’ diye yazdı. Söz konusu görüntülerin Sırbistan’da çekildiği ortaya çıkmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir