Mersin’de Rauf Raif Denktaş ve Fazıl Küçük anma programı düzenlendi

Mersin‘in merkez ilçe Toroslar Belediyesince, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş ve Kıbrıs Türk halkının Varoluş ve Özgürlük Mücadelesi Lideri Dr. Fazıl Küçük’ün vefatının yıl dönümü dolayısıyla anma programı düzenlendi.

KKTC Mersin Başkonsolosu Zalihe Mendeli, törende “Ebediyete irtihalinin 40. yıl dönümünde Özgürlük mücadelesi liderimiz Dr. Fazıl Küçük’ü ve 13 Ocak’ta ebediyete irtihalinin 12. yılı nedeniyle kurucu Cumhurbaşkanımız Rauf Raif Denktaş’ı anmak için bir arada bulunuyoruz. Kıbrıs meselesi, Türkiyesiz çözülemez söylemleri mücadelemize rehberlik etmeye, düşünceleri ve uğraşları yolumuzu aydınlatmaya devam etmektedir” dedi.

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz ise KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş ve Dr. Fazıl Küçük’ün, Kıbrıs davasının kahramanları olduğunu belirterek, “Bağımsızlık tutkusuyla Kıbrıs Türklüğüne umut ve heyecan aşılayan büyük devlet adamı Rauf Denktaş’ı ve Kıbrıs Barış Harekatı kahramanlarımızdan KKTC’nin ilk Cumhurbaşkanı Yardımcısı Dr. Fazıl Küçük’ü rahmet ve minnetle anıyorum” ifadelerini kullandı.

Tören, Rauf Raif Denktaş büstü önünde toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi. – MERSİN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir