Türk Kızılay’ından Bayraklı şehir Hastanesine ziyaret

Türk Kızılay İzmir İl Merkezi öncülüğünde ilçe şubelerinin de katılımı ile Bayraklı Şehir Hastanesine ziyaret gerçekleştirildi.

Türk Kızılay İzmir İl Merkezi, Türk Kızılay Bayraklı İlçe Şubesi, Türk Kızılay Gaziemir İlçe Şubesi ve Türk Kızılay Karabağlar İlçe Şubesi, Bayraklı Şehir Hastanesinde yeni doğum yapmış anneleri ziyaret ederek, içinde bebek malzemeleri bulunan “Sevgi Bohçalarını” hediye etti.

Daha önceki dönemlerde yapılan projeyi 2024 yılında da devam ettiren Türk Kızılay “Hoş Geldin Bebek” temasıyla yeni doğum yapmış kadınlara içerisinde bir bebeğin ve annenin ihtiyaç duyabileceği malzemelerin bulunduğu sevgi bohçası dağıttı.

Yeni doğan bebeklerin ve annelerinin öncelikli hijyen, giyim eşyası vb. temel ihtiyaçlarının karşılanması hususunda, hayırseverlerin bağışları ile hazırlanan Sevgi Bohçaları, Türk Kızılay Şubeleri tarafından, bebek sahibi ailelere ulaştırılıyor.

Sevgi Bohçasının içerisinde yeni doğan bebek için (tulum ve zıbın takımı), pamuk, bebek bezi, ıslak mendil, pişik kremi, şampuan, sabun, battaniye; anne için ise hijyenik ped, terlik ile gecelik bulunuyor.

Dağıtım sonrasında açıklamalarda bulunan Türk Kızılay İzmir İl Başkanı Kerem Baykalmış,” Bir annenin ve yeni doğan bebeğin ihtiyaçlarını karşılamak için hayırseverler tarafından bağışlanan sevgi bohçalarını teslim eden tüm Kızılay görevlilerini kutlarken, o yardımların ulaşmasını sağlayan hayırseverlere de bir kez daha teşekkür etti.

Sevgi Bohçaları, Türk Kızılay Bayraklı İlçe Şube Başkanı Metin Köroğlu, Türk Kızılay Gaziemir İlçe Şube Başkanı Dr. Davut Dinçel ve Türk Kızılay Karabağlar İlçe Şube Başkanı Fahretdin Yörek, Türk Kızılay İzmir İl Yöneticisi Semra Aydın ve gönüllüler tarafından dağıtıldı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir