Yaralanan 15 asker ambulans uçakla Ankara’ya getirildi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda terör örgütleriyle yaşanan çatışmalarda yaralanan on beş askerin ambulans uçakla Ankara’ya getirildiğini duyurdu. Bakan Koca, “Hamdolsun, genel sağlık durumları iyi. Yoğun bakımda tedavi gören askerimiz bulunmuyor” dedi.

“SAĞLIK DURUMLARI İYİ”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda: “Terör örgütleriyle yaşanan çatışmalarda yaralanan on beş kahraman askerimizden uçak ambulansla Ankara’ya getirilip, Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alınan altı kardeşimizi ziyaret ettim. Hamdolsun, genel sağlık durumları iyi. Yoğun bakım şartlarında tedavi gören bir askerimiz normal servise alınmış durumda. Yoğun bakımda tedavi gören askerimiz bulunmuyor.” ifadelerini kullandı.

“GEREKLİ BÜTÜN İMKANLARI SEFERBER ETMİŞ DURUMDAYIZ”

Terör örgütleriyle yaşanan çatışmalarda yaralanan on beş askerin ambulans uçakla Ankara’ya getirildiğini duyuran Bakan Koca: “Tedavileri Şırnak’ta yapılan dokuz askerimizden ikisi taburcu olmuştur. Tedavileri devam eden yedi askerimizin durumlarının iyi olduğu bilgisini sizlerle paylaşmak istiyorum. Yaralı askerlerimizin bir an önce sağlıklarına kavuşmaları için gerekli bütün imkânları seferber etmiş durumdayız.” dedi.

“BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZ İÇİN ÖLÜMÜ GÖZE ALANLARI ASLA UNUTMAYACAĞIZ”

Koca, sözlerine şöyle devam etti: “Çatışmalarda yaralanan kahramanlarımıza tekrar geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum, şehadete yürüyen yiğitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum. Birliğimiz ve bütünlüğümüz için ölüm dâhil her şeyi göze alanları hiçbir zaman, asla unutmayacağız. Şehitlerimiz, ebediyete kadar milletimizin yüreğinde yaşayacak.” 

 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir